Proč na sobě pracuju?

Zeptala se mě kdy jsi maminka. Už je to pár let.

Já na sobě pracuju, protože můj svět je díky tomu hezčí a hezčí. S každým jedním krokem. Později se přidalo ještě “protože to odráží moje zdraví”. Jak postupně, a už to dělám docela dlouho, objevují svoje podvědomé omyly, tak zaprvé můj svět je hezčí a hezčí (proto vznikla kniha V ybírám si svůj svět) a zadruhé autoimunita se jmenuje auto imunita, protože ty jevy jsou ve mně. Mám mnohonásobnou zkušenost, která tohle potvrzuje. To znamená taky zároveň, když řekl doktor “nevyléčitelné”, tak to je nevyléčitelné pro něj. On opravdu nemůže způsobit, abych já změnil svoje uvažování natolik, aby moje tělo přestalo mít potřebu vyvolávat nějaké autoimunitní reakce. To je skvělá zpráva, protože stejně jako s podvědomím v tématech, která nejsou tak vyhrocená jako třeba zdravotní problémy, to může být třeba: “jsem smutný” nebo “nemám energii” nebo nedej Bože “jsem v depresi”, tím jsem taky prošel. Nebo jsem dlouho měl problémy opustit svoje zlozvyky. Kouření, pití alkoholu.

A práce s podvědomím byla cesta ven z tohohle všeho. A už se mi to osvědčilo i jako cesta ven z atak.

Takže ta otázka je asi: “Co zvládnu, co ne?”

Ale když se oprostím od svého okolí, respektive jeho měřítek, tak mi zůstane soustředění sám na sebe. A zůstane fakt, že dokud dýchám, tak mám čas. Já nevím, kam dojdu. Ale to neví nikdo. Jenom ta moje cesta je asi relativně jiná než cesty většinu lidí, které vídám okolo sebe. Zase z toho jde udělat výhoda. “Jsem jiný, tedy jsem špatný”, je jedna možnost. Anebo “jsem jiný, vybral jsem si jinou cestu, přijal jsem ji, můžu pro ty druhé být inspirací. To jsou tyhle videa, tahle kniha, tenhle web.

Takže pracuju na sobě, protože každý krok, který udělám, mě očišťuje od minulosti a umožňuje mi být sám sebou. “Sám sebou” je důležité, protože jsem si nechal v minulosti a dávné minulosti vnutit mnoho věcí, které ve skutečnosti nejsou moje. Nebo nebyly moje.  Ale od té doby uběhlo už tolik času, že já jsem neviděl rozdíl. A mně nikdo neřekl, že tam ten rozdíl je. Já jsem prostě replikoval to, co jsem viděl okolo sebe, a ono to pořád nefungovalo. Takže jsem se cítil špatně dvojnásob. Protože jsem používal věci, které nejsou moje, tvářil jsem se, že jsou, a očekával jsem od nich, že fungují nebo že budou fungovat. Omyl. Ta energie prostě není dobrá.

Nezíská val jsem z nich energii a nebyl jsem sám sebou. A když jsem nebyl sám sebou (trochu definice kruhem), tak jsem z nich nezískávali energii. Ale já tu energii potřebuju. A čím jsem starší, tím víc ji potřebuju.

Potřetí: Pracuju na sobě, abych svůj svět a svůj život učinil hezčí a lepším.

Já vám přeju návraty k vašemu středu. K tomu, kdo opravdu jsem, jste, jsme. Protože ta cesta stojí za to.
Mějte krásný den.