KDO je Matúš

profilove foto pro web Matoosh

Vysoká škola ekonomická, deset let vzdělávání středoškoláků a vysokoškoláků, patnáct let v mezinárodním obchodě a marketingu.

Jenže taky dost špatně vnímané dětství. Tím pádem zájem o psychologii, „terapie“ spolužáků s růžovějším životem a celoživotní zkušenosti s autoimunitou.

Maximální nezávislost, pocit nepochopení a nutnosti pomoct si vždycky jen sám („všichni ostatní zradí“). Revolta, provokace, deprese, motorky, hledání hrany, alkohol a sebedestrukce, maska drsňáka a nezlomné alfy, útěk pryč od všech lidí a dlouhá cesta zpátky.

Filosofie, duchovno, pracovní sebe-terapie, hledání a nacházení sebe sama.

A teď chuť to všechno využít k dalšímu posunu.
Učit se a růst (osobní rozvoj) totiž umím nejlíp ze všeho.

Když můžu já, může kdokoliv
Když bude chtít
A měl by chtít, protože to dělá pro sebe :)

CO A PROČ SI PŘEJU

Já si přeju využít, na co jsem přišel.

Postavil jsem přístup, který mě dovedl k životu na opačné straně vesmíru, než kde jsem začal. A každou minutu se díky tomu přístupu posouvám dál. Přeju si o to dělit, přeju si tím žít a pracovat a přeju si, aby tuhle moc v sobě objevilo maximum z vás.

Přeju si růst spolu s lidmi, které moje kroky přitáhnou, a přeju si učit se s nimi a od nich, protože to je pro mě smysluplná představa. Přeju si opustit marketing, protože ho dělá tisíce firem a klidně líp než já. Necítím to jako svou roli tady/teď a přestal mě naplňovat.

Přišel jsem na to, že všechno, co se v mém životě děje, mě zrcadlí, takže to dokážu skrze vědomí a sebereflexi využít ke svému rozvoji. Že díky tomu napravuju svoje dětské omyly a moje tělo se zároveň léčí, což podle doktorů nemělo vůbec jít.

Knížka „Vybírám si svůj svět“ není jen o autoimunitě. Je obecně o hezkém životu, který si může postavit naprosto kdokoliv, protože svět interpretujeme úhlem vlastního pohledu. A ten se dá kdykoliv, kdekoliv, bez škol a bez peněz, libovolně a vědomě měnit podle chuti.

Nejsem zachránce a spasitel. Ani nemůžu být. To musí každý sám. Ale každý si zaslouží mít informaci, že výběr je jen na něm samotném. A když se to povede, profitovat z toho budeme bez výjimky všichni.

kliknutím zvětšit