Project Description

Textový přepis videa:

Sběr informací a funkce doktorů ve sběru informací:

Jak je tady na tom webu řečeno vícekrát, já si nemyslím, že je možné popřít roli doktorů nebo říct, že jsou k ničemu. Slyšel jsem to, ale nemyslím si to. A nemyslím si to z toho důvodu, že stejně jako když řeším nějaký jev ve svém životě a sbírám informace, tak ti doktoři mi pomáhají sbírat informace! A když sbírám informace a mám jich víc, tak z toho můžou vznikat zajímavé nápady, inspirace pro myšlenky – a pak si můžu hrát: Zkusit „tohle“, co na to tělo nebo co na to lidé v mém okolí a když to nepomůže okej, jdu dál! :)

Takových „slepých uliček“ (příklad „jak žárovka nefunguje“) jsem zažil vícero a nemálo a je to v pohodě a připadá mi, že i ty slepé uličky mě něco naučí. Takže, příklad, když řeším diagnózu roztroušené sklerózy, nebo alergie, nebo jakoukoliv jinou diagnózu, tak pro mě ten kontakt s tím doktorem je inspirativní, protože on má informace z titulu svého vzdělání, které já jednoduše nemám a tak to je v pořádku. Tím pádem už sbírám informace od svého těla, potom sbírám informace od svého doktora a potom moje cílení myšlenek na ty pokusy „co funguje, co nefunguje“, být rychlejší, přesnější, úspěšnější.

To znamená: Sběry informací, a to je taky jedno z témat tohoto videa, ten sběr je neskutečně důležitý. Absolutně není potřeba, abych všechno vymýšlel sám. A potom ty informace, když jsem na něco zaměřený, typu něco konkrétního mě trápí, tak život mi potom nabízí nejrůznější úrovně informací. Může mi doporučit knihu. Nebo se potkám s člověkem, který nevědomky, úplně mimochodem zmíní něco, co mě inspiruje. Nebo to bude můj pes. Bezděky udělá nějaký pohyb, najednou mi to sepne a moje myšlenky se třeba zase dokážou ubírat jinam.

Je to neustálá hra!

Lidská osobnost je totiž neskutečně složitá. Příklad: Mně je pětatřicet let. Četl jsem na vícero místech, že 90% existence je nevědomé. To znamená, že 10% je vědomé a 10% z mého života je aktuálně 3,5 roku, které si v útržcích pamatuju. A to znamená, že těch zbylých 31,5 teď rychle spočítáno, já si nepamatuju (vědomě, pozn. editace). Někde tam jsou, moje tělo a můj život se chovají podle toho, že tam někde jsou, ale já je musím hledat.

A právě proto je tak strašně důležitá hravost.

Dá se to vzít jako trest, ale jako hra je to mnohem zábavnější a taky mnohem pestřejší, takže Sběr informací a SPOLUpráce s doktory.

HODNĚ ZDARU! :)